حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

طراحی اتاق کنفرانس کارآمد

طراحی اتاق کنفرانس

یک جلسه خسته کننده در یک اتاق کنفرانس خسته کننده می‌تواند غیرقابل تحمل باشد. اما یک جلسه خسته کننده در یک اتاق کنفرانس با طراحی زیبا و ظریف می‌تواند واقعاً قابل تحمل باشد. تا زمانی که در یک صندلی زیبا نشسته‌اید، یک میز چوب ماهون دار یکدست در مقابل خود داشته باشید و با طراحی داخلی حیرت انگیز احاطه شده‌اید، هیچ بحثی در مورد بودجه ها، استراتژی های بازاریابی یا آموزش تیمی نمی‌تواند شما را کاملاً خواب آلود کند.

در کنار نوشیدنی کافئین دار خود و طراحی اتاق کنفرانس کارآمد، مطمئناً قدرتمندترین محرکی است که می‌تواند فهم شما را در جلسه زیاد کند. بنابراین برای کسانی که می‌خواهند اتاق های کنفرانس کارآمد خود را با استفاده از گزینه های خوب زیبا کنند تا بازدهی جلسات خود را در آن بالا ببرند، لازم است تا هرچه زودتر به طراحی اتاق کنفرانس کارآمد روی بیاورند.

استفاده از لاکچری ترین امکانات برای طراحی اتاق کنفرانس کارآمد

ما ابتدا از پایه ترین موضوع برای طراحی اتاق کنفرانس کارآمد شروع می‌کنیم. کل اتاق را تبدیل به یک کالای لوکس و درجه یک کنید. از بهترین ابرازها استفاده کنید. هرکسی که وارد یک اتاق کنفرانس خوب شود، متوجه کیفیت بالا آن می‌شود. از کف تا سقف، مبلمان مورد استفاده و طراحی های داخلی همگی در تحقق بالاترین انتظارات هستند.

استفاده از تلویزیون و چراغ های LED

چیزی که احتمالاً در مورد طراحی اتاق کنفرانس کارآمد به آن توجه خواهید کرد این است که از نور و چراغ های زیبایی استفاده شود. اما اگر بیشتر به ظریف کاری ها توجه کنید، متوجه می‌شوید که لازم است به یک سری عناصر طراحی دیگری دقت کنید. استفاده از چراغ های ال ای دی که توسط یک شبکه چوبی پوشیده باشد می‌تواند ایده خوبی باشد.

مشاهده
چیدمان مبل استیل و راحتی در کنار هم

اگر اتاق کنفرانس شما در اندازه متوسط است، بهتر است که به جای یک تلویزیون، از دو تلویزیون استفاده کنید. این طوری هیچ کس مجبور نیست گردن خود را صاف کند. همچنین وجود تلویزیون های بزرگ که بهتر پروژه های شما را نشان دهد، فکر خوبی است.

طراحی اتاق کنفرانس
طراحی اتاق کنفرانس

برگزاری جلسات در اتاق کنفرانس شیشه ای

یک راه عالی برای جذاب کردن اتاق اجتماعات، پوشاندن آن در شیشه است. به عنوان مثال طرح اتاق جلسات به همان سبک قدیمی و کلاسیک به همان اندازه کسل کننده است. مانند صندلی های خسته کننده، میز عمومی، دیوارهای ساده و بی رنگ.

 اما حالا همه آن را با شیشه ای محصور کنید و احساس می‌کنید که ناگهان به سال ۲۰۲۹ منتقل شدید. قفل کردن یک اتاق کنفرانس کارآمد فقط با دو صفحه شیشه ایده خوبی است. اما قفل کردن آن از همه طرف و سپس نصب پرده های حریم خصوصی آن را به سطح بالاتری ارتقا می‌بخشد.

طراحی اتاق های بزرگ‌تر برای داشتن کنفرانسی جذاب

برای این که برای طراحی اتاق کنفرانس کارآمد خود، راحتی را برای میهمان هایتان به وجود آورید لازم است که که از امکاناتی مانند USB,HDMI,Display Port استفاده کنید تا بتوانند لب تاپ خود را به آن بزنند و از طریق آنها نیازهای خود را رفع کنند. همچنین باید بتوانند به پروژکتور متصل شوند تا لازم نباشد اگر پروژکتور در عقب سرشان است، خود را برگردانند تا پروژه ها را مشاهده کنند.

استفاده از رنگ های مختلف در اتاق کنفرانس خود

وقتی که شرکت گوگل لوگو خود را به تمام دنیا نشان داد، دیگر شرکت ها از آن تقلید کردند و شروع کردند از رنگ های مختلف در لوگو خود استفاده کردند. شرکت گوگل از خلاقیت های زیادی برای طراحی اتاق کنفرانس کارآمد خود نیز استفاده کرده است. یکی از خلاقیت هایی که به کار برده است، استفاده از رنگ آبی بر روی کف زمین اتاق کنفرانس است که انگار وسط استخر قرار دارید. همچنین از دیدگاه رنگ شناسی رنگ آبی آرامش بخش است. یعنی شرکت گوگل به روحیه های میهمان های خود توجه می‌کند. این ایده می‌تواند برای هرکسی جذاب باشد.

مشاهده
نقش لوستر در طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی معاصر یک اتاق کنفرانس کارآمد

طراحی مدرن در سالن های کنفرانس بیشتر بر راحتی و رهایی از استرس تمرکز دارد تا اتخاذ یک سبک تجاری. وقتی همه متمرکز هستند، راحت می‌نشینند و دیگر استرس ندارند. در نتیجه ذهن بهترین ایده ها را در مغز به وجود می‌آورد. همچنین بهره بردن از درهای شیشه‌ای یا پنجره های بزرگ می‌توانند همگی با هم باعث آرامش شرکت کنندگان شود، زیرا باعث ایجاد فضای بیشتر می‌شود.

اتاق های کنفرانس کوچک؛ فضایی دنج برای گروه های کوچک

اکنون بهتر است کمی هم به طراحی اتاق های کنفرانس کارآمدی که از دیوارهای سفید، لوستر، میز چوبی و صندلی های مدرن سفید تشکیل شده، بپردازیم. با این‌ حال ممکن است بخواهید اتاق کنفرانس کوچکی داشته باشید. همچنین وجود یک میز برای گروه های کوچک می‌تواند احساس دوستانه را به یکدیگر منتقل کنند. با این حال، هر یک از شرکت کنندگان احساس خوبی خواهند داشت.

به فکر فاصله شرکت کنندگان خود باشید

هیچ کس دوست ندارد در یک اتاق کنفرانس با تعداد پانزده نفره که فقط برای ده نفر مناسب باشد، قدم بگذارد. اگر می‌خواهید اعضای تیم به شما گوش دهند باید در جایگاه خود راحت نشسته باشند یا آرنج شان با افراد بغل دست خود برخورد نکند. آن موقع بهترین شرایطی است که، می‌توانید پروژه های خود را به آن‌ها نشان دهید.

اطمینان حاصل کنید که طراحی اتاق کنفرانس کارآمد شما برای پذیرایی از تعداد افرادی است که آن سالن ظرفیت اش را داشته باشد. سپس اگر یک اتاق کنفرانس به‌گونه‌ای طراحی شده است که بتواند ده نفر را در خود جای دهد، پس شما هم به همین میزان دعوت کنید. ده صندلی راحت پیدا کنید و آن‌ها را در آن اتاق قرار دهید.

مشاهده
چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل

هر طراحی اتاق کنفرانس برای یک شغل!

همیشه به یاد داشته باشید که، هیچ دو شغل دقیقاً معیارهای مشابه اتاق کنفرانس کارآمد را ندارند. اما مواردی وجود دارد که معیار جامعی برای همه اتاق های کنفرانس است. از جمله نورپردازی خوب، فضای کافی برای جابجایی و از همه مهم‌تر یک سیستم کنفرانس ویدیویی باکیفیت بالا و قابل اعتماد.

اکنون که نکته هایی را برای طراحی اتاق کنفرانس کارآمد دارید. بهتر است هنگام داشتن یک اتاق کنفرانس عالی از این راه‌کارها استفاده کنید. استفاده از این راهکارها به شما کمک می‌کند تا ایده های خوبی برای کنفرانس را بیابید و بیشترین بهره‌وری را از این اتاق‌ها برای پروژه های خود داشته باشید.

administrator
ارسال دیدگاه
چطور میتونم کمکتون کنم ؟